Çim Çit Çim Duvar Aydın

Çim çit ve çim duvar nedir?

Çim çit ve çim duvar, yapay çimin tel örgülere sarılmasıyla veya düz duvara yapıştırılmasıyla yapılan bir uygulamadır. Şıklık, mahremiyet ve güvenlik açısından kullanılmaktadır. Mahremiyet açısından sık örgülü olduğundan bahçenizde otururken kimse sizi görmez, şık bir görüntüsü vardır ve çocukların oyun alanlarında, spor salonlarında duvarlara güvenlik amaçlı uygulanır.  Aydın bölgesinde özellikle çim çit ve çim duvar uygulaması yapılmaktadır.

Uygulama alanları;

Uygulama alanlarından bahsettik ancak, iş yerlerinde de kullanıldığını unutmamamız gerekir. Belirli örgü ve sıklıkta dokumaları olduğundan bir çok alanda uygulanmaktadır. Evinizde gerçek çimin yerine de kullanılan bu ürünlerin asıl amacı tabi ki yer uygulamasıdır. Ancak son zamanlarda duvarlarda şık bir görüntü oluşturduğundan sıklıkla kullanılmaya başlandı. Havuz etraflarında bahçe oturma alanlarında, düğün salonlarında sıklıkla kullanılıyor. İstediğiniz her alana kolaylıkla monte edildiği gibi dilerseniz zemin üzerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın en büyük avantajı çok uzun ömürlü olması, istenilen alanlara uygulanabilmesi, köşelere kesilerek uyum sağlaması gibi etkenler bu uygulamanın kullanımını arttırmıştır.

Fiyat ve uygulama maliyeti;

Fiyatı normal tel örgülerden yüksek olduğu doğru ancak çok fazla bir maliyeti yoktur. Özellikle duvarlarda montaj aşaması oldukça kolay ve sadece yapıştırıcı ile belirli noktalardan vida yardımı ile sabitlenir. Çok uzun yıllar dayanır ve oldukça da kullanışlı olup temizliği basittir. Altı ızgaralı olduğundan pislik zemine yapışmakta ve yıkadığınızda biriken kir uygulamanın altına görmektedir. Zemine kolay sökülebilir montaj yapılır bu sayede dilediğiniz zaman çıkarıp takabilirsiniz. Konu hakkında detaylı fiyat ve ürün bilgisi için web sitemizde iletişim sayfasına yönelebilir WhatsApp aracılığıyla detaylı bilgi alabilirisiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler;

Dikkat etmeniz gereken en büyük etken hava şartlarından kaynaklı olan sıcak soğuk uygulaması, sıcak soğuk sıvıların teması ve yanıcı maddelerdir. Plastik kaynaklı olduğundan mutlaka yangına karşı tedbir alınmalıdır. Yanması durumunda hızlı yayılan bir yapıya sahip değildir ancak uzun süre ateşin durması yangının büyümesine sebebiyet verebilir.. Bu malzemenin sağlamlığı konusunda şüpheniz olmasın ancak yangın tehlikesini de unutmamanız gerekmektedir.

×